SPRĘŻARKI TYPU SIERRA

Sprężarki śrubowe bezolejowe typu SIERRA

Sprężarki śrubowe bezolejowe posiadają długą tradycję wśród wyrobów firmy Ingersoll Rand. W miarę upływu lat i zdobytych doświadczeń doskonalono zarówno produkt jak i proces produkcji tych sprężarek. Najważniejszą częścią sprężarki śrubowej bezolejowej jest jego dwustopniowy moduł sprężający należący bez wątpienia do produktów klasy High-Tech. Wirniki produkowane są w około dwudziestu krokach technologicznych, zapewniających nie tylko wysoką dokładność i jakość produktu, ale również jego powtarzalność. Zastosowanie odpowiednich łożysk oraz przekładni zębatej wykonanej w najwyższej klasie dokładności, zapewnia naszym klientom spokojną, efektywną i niezawodną pracę urządzeń przez wiele lat użytkowania. Labiryntowe uszczelnienie wykonane ze stali nierdzewnej gwarantuje powietrze całkowicie pozbawione oleju, jak również chroni wirniki przed zanieczyszczeniami. Przeniesienie napędu następuje poprzez precyzyjną przekładnię zębatą, wykonaną w bardzo wysokiej klasie dokładności, zapewniającą cichą, spokojną i długoletnią pracę. Naszym głównym celem jest zaoferowanie naszym klientom sprężarek, które przez cały okres pracy zachowują te same doskonałe parametry techniczne, jak wydajność i zużycie energii. Aby to osiągnąć niezbędna jest niezawodna i nieścieralna powłoka na wirnikach gwarantująca niezmiene parametry w trakcie całego okresu użytkowania. Ingersoll Rand bazując na wieloletnim doświadczeniu stosuje powłokę o nazwie „Ultracoat”, zawierającą bardzo odporny na ścieranie molibden. W celu zapewnienia wysokiej trwałości połączenia powłoki Ultracoat i metalu, powierzchnia elementów stopnia sprężającego jest przygotowywana tak, aby utworzyć glębokie mikro szczeliny.

Separator kondensatu

Opatentowany separator kondensatu oddziela kondensat od sprężonego powietrza po opuszczeniu chłodnicy międzystopniowej

Sterownik INTELLISYS

Łatwy w obsłudze, niezawodny w działaniu, szybka diagnostyka prosta zmiana parametrów 100% kontrola systemu

Blok stopni śrubowych

Wysokowydajny blok stopni śrubowych gwarantuje sprężone powietrze o najwyższej wydajności

Praca w trudnych warunkach

Urządzenie przystosowane jest do pracy w wysokiej temperaturze otoczenia do 46°C

Materiały nierdzewne

Krytyczne elementy wykonane są z materiałów nierdzewnych

Wysokowydajny silnik

Silnik o długiej żywotności pracuje poniżej maksymalnego dopuszczalnego obciążenia i zapewnia bezawaryjną spokojną eksploatację

Cicha praca

Zastosowanie odpowiednich materiałów wyciszających zapewnia niski poziom hałasu przy chłodzeniu wodą 76 dBA a powietrzem 79 dBA

Kompleksowe rozwiązania systemów sprężonego powietrza

Siła firmy Ingersoll Rand tkwi nie tylko w ilości produkowanych kompresorów i ich wielkości, ale również w jakości i różnorodności świadczonych usług. Nasza firma zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie wytwarzania sprężonego powietrza zaczynając od dostaw sprężarek tłokowych, śrubowych i turbosprężarek, oraz optymalnie dobranych urządzeń uzdatniania powietrza oraz automatyki. Zajmujemy się również audytem instalacji sprężonego powietrza, leasingiem urządzeń, finansowaniem oraz sprzedażą sprężonego powietrza i wypożyczaniem sprzętu do jego wytwarzania. Wieloletnie doświadczenie firmy Ingersoll Rand w zakresie produkcji, sprzedaży i serwisowania wszelkiego rodzaju instalacji sprężonego powietrza, pozwoli Państwu czuć się komfortowo przy wyborze optymalnego rozwiązania kwestii sprężonego powietrza w Waszym zakładzie.

Długa i spokojna przyszłość

Zespół naszych specjalistów, konsultantów i projektantów instalacji, serwisantów zapewniających rozruch i serwis pomoże Państwu utrzymać niskie koszty eksploatacji i zużycia energii, a jednocześnie zapewnić wysoki stopień niezawodności systemu dostarczania sprężonego powietrza. Rozwinięta sieć naszych firm serwisowych na terenie całego kraju jest do Państwa dyspozycji cały rok przez 24 godziny na dobę.

Energia i środowisko

Naszą generalną dewizą przy projektowaniu i produkcji sprężarek, oprócz niezawodności i trwałości, jest niskie zużycie energii elektrycznej. Produkowane przez nas sprężarki Nirvana, sprężarki śrubowe dwustopniowe, turbosprężarki Centac oraz sterowniki pozwalają na optymalne użytkowanie systemu przy jak najniższym zużyciu energii elektrycznej. Używane przez nas oleje są biodegradowalne. Nasze kompresory bezolejowe wytwarzają sprężone powietrze całkowicie wolne od oleju, potrzebne w coraz większej ilości zastosowań, chroniąc nasze środowisko od szkodliwych oparów oleju.

UltraCare Advantage

To nasz specjalny i elastyczny program serwisowy umożliwiający naszym klientom korzystanie z planowych i przeprowadzanych w regularnych odstępach czasu przeglądów serwisowych, zwiększający niezawodność zainstalowanego systemu sprężonego powietrza. Poprzez planowe i fachowe serwisowanie eliminuje się nieprzewidziane postoje oraz unika się zakupu drogich urządzeń kontrolnych. Oferujemy rozszerzoną 5-cio letnią gwarancję na nasze urządzenia, pozwalającą osiągnąć pełne zaufanie dla naszego sprzętu. Tę formę opieki nad urządzeniami Ingersoll Rand oferujemy zarówno na nowe jak i na używane urządzenia.

Powietrze bezolejowe

Powietrze bezolejowe – to nie tylko slogan, to rzeczywistość i od pewnego czasu wymóg coraz większej ilości gałęzi przemysłu. Niezawodność procesów technologicznych wymaga powietrza wolnego od najmniejszych nawet cząstek oleju. Bezpieczeństwo i powtarzalność procesów technologicznych wpływają także na wzrost zapotrzebowania na powietrze bezolejowe. Niższe koszty operacyjne i ochrona środowiska to następne zalety kompresorów wytwarzających powietrze bezolejowe. Ponadto wdychanie oparów oleju nie należy do przyjemności, a praca w atmosferze nasyconej oparami oleju jest szkodliwa dla zdrowia. Usuwanie zużytego oleju ze sprężarek olejowych, jak również wymiana wkładów filtrów jest kosztowna. Skomplikowana filtracja sprężonego powietrza pochodzącego ze sprężarek olejowych oznacza stratę ciśnienia i aby stratę tą wyrównać, należy utrzymywać wyższe ciśnienie w instalacji, co zwiększa zużycie energii.

Zastosowanie

 • Przemysł spożywczy/pakowanie
 • Przemysł zbożowy
 • Napoje/woda
 • Browarnictwo
 • Mleczarnie
 • Elektronika
 • Przemysł farmaceutyczny
 • Przemysł samochodowy
 • Gospodarka wodna
 • Szpitale
 • Petrochemia/Rafinerie
 • Przemysł papierniczy
 • Przemysł tekstylny
 • Przemysł chemiczny
 • Przemysł energetyczny
 • Automatyka

Ingersoll Rand – rozwiązania bezolejowe

Zależnie od wymagań co do wydajności systemu wytwarzającego bezolejowe sprężone powietrze, Ingersoll Rand posiada w swoim portfolio odpowiednie, optymalne dla każdego klienta rozwiązanie systemu sprężonego powietrza w postaci sprężarek tłokowych, śrubowych i odśrodkowych oraz odpowiednich urządzeń uzdatniających powietrze, gwarantujących wysoką jakość sprężonego powietrza. Wieloletnie doświadczenie na polu bezolejowego sprężonego powietrza pozwala nam na dobranie urządzeń gwarantujących zabezpieczenie wszelkich norm wymaganych w zakładach produkcyjnych naszych klientów, w danej gałęzi przemysłu.


Warning: chmod(): No such file or directory in /wp-content/plugins/ultimate-elementor/modules/table/widgets/table.php on line 1921
File could not be opened. Check the file's permissions to make sure it's readable by your server.
Close Menu